menu close menu

Aktualności

O tym, co jest modne, a co już niekoniecznie w ślubnych dekoracjach…

O tym, co jest modne, a co już niekoniecznie w ślubnych dekoracjach...

Jeszcze kilka lat temu dekoracją sali weselnej zajmowała się rodzina, przyjaciele oraz sami Państwo Młodzi. Na taką dekorację składały się zwykle elementy popularne i łatwo dostępne: balony, serpentyny, papierowe elementy, gołębie i obrączki. O bogactwie dekoracji zwykle świadczyła ilość, nie jakość i odpowiedni dobór kolorów poszczególnych elementów.

Przez ostatnie lata można obserwować ogromną ewolucję rynku ślubnego, także w kwestii dekoracji.

SUFITY I ŚCIANY 

Obecnie dekoratorzy stawiają na spójność, klasę, elegancję. Asortyment dekoratorów jest niezwykle bogaty w różnorodne elementy, którymi możemy przyozdobić sufit. Dla przykładu powstał niezwykle oryginalny odpowiednik staromodnych balonów –papierowe lampiony. Występują one w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej i w wielu rozmiarach. Jeśli nasza sala jest wystarczająco wysoka, ale niezbyt jasna możemy spokojnie wybrać biel lub pastelowe kolory, które ją nieco rozświetlą. Jeśli zaś jest blada możemy wprowadzić mocniejsze akcenty, które dadzą bardzo ciekawy efekt kolorystyczny. Ważne aby wtedy konsekwentnie dobierać wszelkie dodatki w obrębie wybranego koloru.

28 radkowice 1

Odchodzi się obecnie od ciężkich, przytłaczających materiałów na rzecz lekkości. Dekoratorzy prześcigają się w tworzeniu girland z zastosowaniem najrozmaitszych przedmiotów. 

Triumfy święcą kryształki, papierowe motylki, koronki, szklane naczynka, wszelkiego rodzaju lampki, kule i pompony
z rozmaitych tworzyw.

stary mlyn7c

Co raz częściej korzysta się z dodatku świateł, począwszy od najzwyklejszych lampek po skomplikowane systemy oświetleniowe. Do lamusa odeszły falbaniaste serca wieszane za Parą Młodą, styropianowe napisy oraz niegdyś wszechobecny motyw złotych obrączek i gołąbków.

2 lysogory 2

STOŁY 

Rodzaj użytych naczyń jest niezwykle istotny dla charakteru dekoracji. Większość profesjonalnych firm oferuje wybór co najmniejkilku rodzajów samych świeczników oraz szkła pod kompozycje kwiatowe. Przy większej ilości gości doskonałe zastosowanie mają popularne kielichy na wysokich nóżkach lub w kształcie tuby, które wyniosą dekorację ponad suto zastawione stoły. Modne stało się zarówno szkło przezroczyste jak i kolorowe oraz wszelkiego rodzaju ceramika.

Ponieważ dziś liczy się przede wszystkim oryginalność i pomysł, nie ma naczyń, których nie można wykorzystać.

221718_189044984474662_3981171_n

Doskonałym przykładem są śluby stylizowane, w których można spotkać zamiast tradycyjnych flakonów np. butelki, słoiki, puszki
.

Na stołach pojawiają się często przedmioty, których używamy na co dzień jak klosze od lamp, doniczki, książki.

Zamiast tradycyjnych kwiatów możemy spotkać drzewka z wierzby mandżurskiej, mitsumaty lub zwyczajnych gałęzi.

Ważnym elementem stają się świece tworzące romantyczny nastrój. Tutaj również nie ma żadnych ograniczeń. Zarówno długie, szerokie, pływające jak i najzwyklejsze świece typu tealight są mile widziane. Ważne, aby wszystkie te elementy odpowiednio zestawić.

Dodatkowym bardzo dekoracyjnym ozdobnikiem stają się skrupulatnie dobrane winietki, numery stolików i menu. Goście mogą znaleźć swoje nazwiska na fantazyjnych winietkach z użyciem czekoladek, jabłek, listków, papierowych łabądków itd. 

Standardem stają się prezenciki dla gości w postaci figurek, czekoladek czy migdałów.
Co raz częściej tradycyjnie łączone stoły zastępują okrągłe, a zwykłe krzesła przykrywają pokrowce przewiązane wstążką lub organzą.

Pokrowce nie są jednak jedynym sposobem na udekorowanie krzeseł. Do oparć mogą być dodane pojedyncze kwiaty, gałązki, kolorowe wstążki, broszki, wstążki oraz wszystko co tylko współgra z charakterem dekoracji. Nawet stare krzesła znajdą swoje miejsce na ślubach stylizowanych. Na stołach pojawiają się bieżniki zarówno gładkie, jaki o rozmaitych wzorach i fakturach. Przy doborze elementów nie gra roli ilość, ale pomysł i jakość wykonania. Ze względu na ciekawy efekt oraz atrakcyjną cenę coraz częściej możemy spotkać dekorację z pojedynczych kwiatów fantazyjnie poukładanych w szkle. Często większą uwagę niż sam kwiat przykuwa wypełnienie kielicha piaskiem, muszlami, kolorowym grysem itd.

4b dekoracja w ameliowce 3

POMIESZCZENIA

Popularnością cieszą się wcześniej wspomniane śluby stylizowane, dla których niezwykle istotny jest charakter sali. Możemy zobaczyć przepiękne wesela utrzymane w stylu rustykalnym aranżowane w stajniach lub stodołach.

Całość dekoracji może być utrzymana w surowym, minimalistycznym stylu drewnianych podłóg i mebli jak i zostać zestawiona z przepychem kryształowych żyrandoli, czy pozłacanych sztućców.

manor house3

Typowe potrawy weselne zastępują przekąski z grilla, a oficjalne wesela zamieniają się w sielski piknik.

207116_188861891159638_2946204_n

206523_188862207826273_5310903_n 206592_188862071159620_1318838_n 206902_188906147821879_1485092_n  208068_188861971159630_1639438_n 216489_188862174492943_599935_n 217618_188861997826294_2946819_n

Śluby odbywają się nie tylko we wnętrzach, ale i w plenerze. Ze względu na liczne utrudnienia związane z samodzielną próbą organizacji takiej uroczystości niestety nie są one jeszcze tak popularne jak np. w Ameryce. Szybko powstaje jednak coraz więcej zorganizowanych miejsc oraz firm oferujących takie usługi w rozsądnej cenie. 

Coraz rzadziej Państwo Młodzi organizują śluby w tak popularnych dotąd remizach. Szeroki wachlarz sal weselnych pozwala na wybór najbardziej odpowiedniego charakterem wnętrza i otoczenia sali.

san4

hotel dudek jesienna dekoracja

Zdjęcia i artykuł: Dekoracje Vanilla Kielce

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>