menu close menu

Aktualności

Kwiaty dla Świadkowej

Kwiaty dla Świadkowej

Świadkowa to niezwykle ważna osoba podczas uroczystości ślubnej. Towarzyszy Parze Młodej nie tylko podczas przyjęcia, ale podczas większości przygotowań oraz podejmowanych decyzji. Jest także częścią świty Panny Młodej, bacznie obserwowanej w drodze do ołtarza. Częstym problemem jest odpowiedni dobór wiązanki ślubnej, która będzie piękna, a zarazem nie przyćmi bukietu Panny Młodej.

Nie zdajemy sobie sprawy jak ważnym dopełnieniem tego obrazu są kwiaty. Potrafią one zmienić widok bardzo różnych pod względem wyglądu oraz charakteru osób w spójną całość.

Ponieważ w poprzednich artykułach pisaliśmy o dokładnym doborze bukietu do osoby dziś skupimy się jedynie na współzależnościach bukietu druhny i Panny Młodej. 

bukietzgipsowki

Podstawą jest, aby wiązanka Świadkowej nie była bardziej urozmaicona, ekstrawagancka, większa niż Panny Młodej. Zdarza się, że Świadkowa chce mieć długi bukiet z cantedeskii, a Panna Młoda skromną wiązankę z konwalii. Bukiety te nie tylko będą znacznie od siebie odbiegać, ale bukiet Świadkowej będzie dużo bardziej okazały niż Panny Młodej. Nie oznacza to, że wiązanka Świadkowej ma być zupełnie niewidoczna, a jedynie nie wybiegać na pierwszy plan. Jeśli kreacje obu Pań różnią się znacząco stylem można połączyć je kolorem na kilka sposobów. Najprościej udać się do kwiaciarni, gdzie specjalista znajdzie wspólny mianownik dla obu kreacji. Ważne, aby zabrać ze sobą zdjęcia sukienek lub w miarę możliwości kawałek materiału, który ułatwi floryście odpowiedni dobór barw.

biały (2)

Wybrane kwiaty nie powinny być w identycznym odcieniu co sukienka. Pierwszym rozwiązaniem jet dobór kwiatów na zasadzie zróżnicowania jedynie tonów pomiędzy sukienką, a bukietem. Tzn. jeśli sukienka jest malinowa wiązanka może być np. w pudrowym różu.

pomarańczowy 17

Zdarza się, że bukiet w identycznym kolorze co Panny Młodej nie pasuje zupełnie do zakupionej już sukienki oraz urody Świadkowej. Można wykonać wtedy odpowiednik w neutralnym kolorze np. kremowym lub do kremowego dodać kilka kwiatów z bukietu Panny Młodej. Bukiet Świadkowej może być wykonany z tych samych kwiatów lecz w pasującej tylko do niej kolorystyce. Jeśli mamy kilka Świadkowych nie należy dobierać do każdej innych kwiatów oraz kolorów, gdyż stworzyłoby to ogólne wrażenie przesytu i zamieszania. Jeśli wszystkie bukiety będzie łączył kolor nawet przy różniących się sukienkach efekt będzie spójny.

Popularne stają się kwiaty dobierane na zasadzie kontrastu. Jeśli Świadkowa ma np. zieloną sukienkę nie należy obawiać się czerwonego bukietu, zwłaszcza jeśli jest on odpowiedni także dla Panny Młodej.

bukietslubnyztulipana

Bukiety obu Pań można dobrać na zasadzie odwrócenia kolorów tzn. Panna Młoda może mieć niebieski bukiet z dodatkiem bieli, świadkowa natomiast biały z dodatkiem błękitu.

czerwony bukiet ślubny (2)

Bukiet Świadkowej może być bardziej spersonalizowany. Do wiązanki można dodać mały przedmiot, który np. będzie wiązał się ze wspomnieniem łączącym Świadkową z Panną Młodą.
Bukiet taki stanie się przez to przepięknym symbolem prawdziwej przyjaźni, a dodany przedmiot pamiątką. W niektórych regionach Polski istnieje zwyczaj składania bukietu druhny pod ołtarzem Matki Boskiej.

bransoletkiswiadkowej

Tradycyjny bukiet można zastąpić biżuterią floralną np. kwiatową bransoletką. Pozwala ona na znacznie większą swobodę niż tradycyjny bukiet zajmujący rękę Świadkowej. Umożliwia większą pomoc Pannie Młodej np. niesienie welonu.

love

Przy ślubach stylizowanych można spotkać się z noszeniem przez druhny wianków. Od tych misternie ułożonych po polne o grubym splocie.

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>