menu close menu

Aktualności

Justyna&Marcin tulipanowo

Justyna&Marcin tulipanowo

pro3Tulipan nieodzownie kojarzy się z wiosną, energią i budzącym się po zimie życiem. Kwiaty te występują w niezliczonych odmianach, co owocuje bogactwem kształtów, kolorów i faktur. Ogrodnicy wciąż prześcigają się w produkcji nowych odmian dostarczając coraz to ciekawszych, żywotniejszych egzemplarzy.

Dekoracja z tulipanów podobnie jak z hiacyntów może być bardzo elegancka lub zupełnie sielska w zależności od użytych naczyń i dodatków oraz kształtu tulipana.

Tulipany papuzie o fantazyjnie postrzępionych płatkach przywołują na myśl barokowe dekoracje pałacowe. Wyeksponowane w naczyniu imitującym historyczne potrafią przenieść gości wprost w czasy rokokowego przepychu. Natomiast tulipany o smukłych, gładkich pojedynczych płatkach są niezastąpione w aranżacjach nowoczesnych i oszczędnych w formie. Tulipan jest bardzo wdzięcznym i plastycznym ,,tworzywem” w rękach florysty. Jego piękną zieloną łodygę można fantazyjnie wyginać, tworząc niezwykłe aranżacje, a bogactwo barw pozwala na nieograniczone kombinacje kolorystyczne.

pro4

W bukiecie ślubnym Justyny widzimy tulipany przewiązane jedynie wstążką, bez dodatkowych ozdób. Pozornie opadają, nadając całości luźnego charakteru. Bukiety takie świetnie korespondują ze zwiewnymi, lekkimi sukniami dodając Pannie Młodej dziewczęcego uroku. Natomiast bukiet z użyciem tulipanów papuzich wygląda bardzo wytwornie i wykwintnie, co świetnie pasuje do wizerunku Panny Młodej – księżniczki. W obydwu przypadkach tulipan jest nieoceniony pod względem możliwości doboru odpowiedniego koloru i faktury.

pro1

Podczas tej dekoracji postawiliśmy na prostą elegancję. Przezroczyste naczynie w kształcie kuli doskonale zagospodarowuje powierzchnię okrągłego stołu. Musimy jednak zauważyć, że kompozycja jest dość niska i należy uważać, aby przystawki jaj nie zasłaniały. Z tego względu dekoracja taka wygląda najpiękniej, gdy na stole znajdują się tylko kwiaty w towarzystwie świec.

Wiele Par obawia się o trwałość tulipanów. Rzeczywiście, kwiaty te w wysokich temperaturach rozwijają się szybciej, dlatego dekoracje z tulipanów proponowane są przede wszystkim w okresie wiosennym i zimowym. Nie ma jednak możliwości, aby bukiet czy kompozycja sporządzona ze świeżych kwiatów nie przetrwały uroczystości.

2 lysogory 2 3 lysogory 3

Jeśli odbieramy wiązankę kilka godzin przed ślubem należy koniecznie uważnie słuchać wskazówek florysty co do dalszego z nią postępowania. Należy zadbać o chłodniejsze, zaciemnione miejsce gdyż tulipan ma tendencję do odwracania się w stronę światła oraz narastania pąka kwiatowego. Jeśli bukiet jest luźny, część kwiatów w ciągu kilku godzin może się przemieścić lub nieco urosnąć co spowoduje deformację jego kształtu. To samo tyczy się kompozycji zbyt wcześnie pozostawionych na sali. Większość restauracji włącza bowiem klimatyzację niewiele przed przyjazdem gości. Przy upałach pąki tulipanów będą otwierać się dużo szybciej, a przez kilka godzin ich głowy mogą odwrócić się w stronę okna.

1 lysogory 1

1l 2l7l

3l

Dziękujemy za współpracę Justynie i Marcinowi z ProStudio  www.professionalstudio.pl
Serdeczne podziękowanie za udostępnienie zdjęć przez Pana Sebastiana Małachowskiego www.sebastianmalachowski.pl
Cudownie świecili nam Panowie z Dekoracji Światłem www.dekoracjeswiatlem.pl
Artykuł: Dekoracje Vanilla®

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>