menu close menu

Aktualności

Państwo Jacek i Agatka z Manor House

gerberki

Manor hause to czarujące miejsce łączące w sobie zabytkowe obiekty, bujne ogrody i charyzmatyczne zakątki. Jest to miejsce, które w jednej sekundzie przenosi nas wiele wieków wstecz. Nie sposób opisać wszystkich zabytków  i cudów tam zobaczonych dlatego zachęcamy Państwa do odwiedzenia i przekonania się osobiście jak niezwykłe jest to miejsce. My mieliśmy taką możliwość dzięki cudownej Parze p.Agacie i p. Jackowi, których wesele odbyło się właśnie w tam.

manor house 11

Już na wstępie miło powitała nas obsługa, która oprowadziła nas  po sali i z uśmiechem odpowiedziała na wszystkie pytania. Ponieważ na terenie Manor House znajduje się niezliczona ilość zakątków w których goście mogą spocząć część z nich ozdobiliśmy małymi bukiecikami w naczynkach cynkowych.

manor house6

Zastanawialiśmy się jak dobrać dekorację która będzie odpowiednia do panującego tam klimatu. Sala weselna jest w części stajennej i do niej właśnie nawiązują znajdujące się tam elementy: koła, sanki, piec, blaszane dzbanki, drewniane półeczki. Nie sądźmy jednak, że jest ona w typowo sielskim stylu. Skórzane krzesła, antresola, ozdobne dywany i lustra oraz doskonale zachowane meble wnoszą do wnętrza atmosferę luksusu tamtych czasów.

manor house5

manor house3

Istotne dla nas było, aby także wypośrodkować ,,bogactwo” dekoracji. Kryształowe i zbyt eleganckie dodatki zdecydowanie zniszczyłyby klimat tego miejsca. To samo tyczy się zbyt polnych kompozycji (np.słoneczników), które całości nadałyby zbyt polny klimat. Ponieważ Państwo Młodzi mieli niezwykłe wyczucie smaku mogliśmy zachować tę równowagę bez zbędnego przepychu, stawiając na proste kompozycje z dużą ilością świec.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z sali przystrojonej dla P.Agaty i P. Jacka

manor house1

manor house4

manor house7

W kościele ustawiliśmy alejkę ze szklanych naczyń. Ponieważ kościół jest dość ciemny świece były dobrze widoczne oraz dodały romantycznej atmosfery. Dekoracja została wykonana w kolorze bieli, aby była odpowiednia dla trzech Par oraz złota w nawiązaniu do złoceń zabytkowego kościoła w Szydłowcu.

kosciol Sz

kosciol Szydłowiec 2

kościół Szydłowiec

Zdjęcia i artykuł: Dekoracje Vanilla

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>