menu close menu

Aktualności

Hortensje po królewsku

Bez towarzystwa innych kwiatów potrafią stworzyć bogatą, pełną romantyzmu i magii kompozycję. W większości dekoracji możemy je zobaczyć w bieli, jasnych odcieniach zieleni, różu lub mocnym błękicie, granacie. Mało kto wie, że występuje także w mocnych odcieniach czerwieni i bordo. Możemy śmiało powiedzieć, że hortensje należą do jednych z najbardziej pożądanych przez Pary Młode kwiatów. Zwykle przeszkodą, która staje na drodze w ich ostatecznym wyborze jest wysoka cena. Poniżej przedstawiamy kompozycję z luźno związanych hortensji z dodatkiem eustomy i trawy niedźwiedziej, która pokazuje jak bez rezygnacji z wymarzonych kwiatów możemy uzyskać efekt stawiając na jakość, nie ilość.

 

starymlyn3

Ważne jest, aby hortensje w kompozycji miały przez całą noc dostęp do wody. Nie są one tak odporne na jej brak jak cantedeskia czy storczyk. Jeśli planujemy przymocować je bez pojemnika np. na tablicy z listą gości możemy użyć do tego małych, plastikowych tubek z wodą, które są dostępne w większości kwiaciarni. Jeśli wybraliśmy bukiet z użyciem hortensji bez mikrofonu (tzn. z łodygami na wierzchu), a przed nami długa droga lub wiemy, że będzie on czekał kilka godzin do uroczystości warto pomyśleć o naczyniu z wodą.

kasia

Nie musimy martwić się, że bukiet taki nie wytrzyma uroczystości jednak jeśli chcemy żeby pozostał świeży przez wiele godzin (np. do zdjęć) warto zapewnić hortensjom możliwie najdłuższy dostęp do wody.

starymlynkompoz

Hortensje mają duże ,,głowy” dlatego stanowią doskonały materiał na bukiet ślubny. Świadkowe mogą otrzymać bogato prezentujące się bukiety z zaledwie trzech sztuk. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z kilku dekoracji w których zagościły hortensje.

dworek cisow19

w Hotelu Binkowski3

15b lysogory

3 Dekoracja Kościoła (Podkarczówka)

6 Dekoracja Kościoła (Podkarczówka)

15c lysogory

9a

magnolia1

 

magnolia3

mimoza1

mimoza21

ujana1

ujana2

 

 

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>