menu close menu

Aktualności

Hiacynt w roli głównej czyli wesele wiosną

Hiacynt w roli głównej czyli wesele wiosną

Niebieski hiacynt w roli głównej czyli wesele wiosną cz. 1

Wesele pachnące wiosną i dekoracje tętniące życiem to marzenie wielu par organizujących ślub o tej porze roku. Taką ucztę dla zmysłów możemy wyprawić gościom weselnym aranżując w kompozycjach kwiatowych hiacynta. W zależności od dodatków tworzy bardzo zróżnicowane stylem dekoracje. Doskonale wygląda zarówno w polnym koszyku jak i eleganckim szkle. Może być delikatnym tłem dla innych kwiatów lub budzić zachwyt będąc jedynym elementem aranżacji. Występuje w wielu kolorach; od fioletów przez róż, czerwień, pomarańcz i żółć po biel. Dziś powiemy o niebieskim hiacyncie, który jest doskonałą propozycją dla Par, które marzą o weselu w odcieniach szafiru.

bukiet ślubny hiacynty

Hiacynt pięknie prezentuje się nie tylko w kompozycjach, ale i w bukiecie ślubnym. Dzięki długiej łodydze w której także magazynuje wodę możemy go swobodnie dodawać do wiązanki jak każdy inny kwiat cięty. Jego łodyga jest dość giętka dlatego warto umieścić go na kryzie lub delikatnie połączyć z innym kwiatami, które dadzą mu wsparcie. Karolina wybrała białe tulipany, z którym  hiacynt tworzy typowo wiosenny duet.

IMG_4731

IMG_5011

Hiacynty w warunkach naturalnych kwitną wiosną. Jednak dzięki specjalnemu systemowi produkcji możemy je zakupić do późnej jesieni, a nawet zimą. Obecnie dostępnych jest około 100 odmian. Jest jednym z kwiatów najczęściej spotykanych w nucie zapachowej perfum. Jego woń jest dość intensywna dlatego dekorator musi dokładnie przemyśleć ilość hiacyntów użytych w kompozycjach. Przy wykorzystaniu zbyt dużej ich ilości, w małych pomieszczeniach zapach może być dla gości męczący. Dla wielu osób duża ich ilość może być uczulająca. Jeśli zaś sala jest przestronna, woń hiacynta będzie delikatna i bardzo przyjemna dla gości.

Tym razem mieliśmy przyjemność dekorować Salę Bankietową w Salacie ,,Pod wiatrakami”. Wysokie, pałacowe sufity oraz duża przestronność sali pozwoliła na wykonanie takiej dekoracji.

salata

Niebieski hiacynt będzie wyglądał wspaniale w salach o białych i kremowych ścianach, gdzie szczególnie będzie można odczuć jego energię i intensywność koloru. Ciekawie także prezentuje się w kontrastowym zestawieniu z oranżem i żółcią. Efektowny jest nie tylko kwiat hiacynta, ale i jego niezwykle dekoracyjna cebula w której m.in. magazynuje wodę i substancje odżywcze. Dzięki temu można ją bez obaw wyczyścić z ziemi i wyeksponować.

salata2

k8

k3Bukiet z hiacyntów okazał się bardzo odporny na duże zmiany temperatur. Wielokrotnie przenoszony z ciepłych pomieszczeń na mróz i z powrotem pozostał w nienaruszonym stanie nawet kilka dni po uroczystości.

IMG_5127

Możemy także pochwalić tulipany, które na masce oraz przy klamkach samochodu dzielnie walczyły z gradem. Podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych ucierpiał tylko jeden płatek:)

535667_371213589591133_77306785_n

Zdjęcia: Agata Głodzik, Kielce

Artykuł: Dekoracje Vanilla®

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>